👈 فروشگاه فایل 👉

پایان نامه ساخت و فرمولاسیون گرانول جوشان پوسته دانه اسفرزه

ارتباط با ما

... دانلود ...

پایان نامه ساخت و فرمولاسیون گرانول جوشان پوسته دانه اسفرزه

پیشگفتار:

امروزه ضمن گسترش روز افزون تحقیقات در زمینه داروهای گیاهی، تجویز و كاربرد آنها روز به روز در كشورهای مختلف جهان رو به افزایش است. علت عمده این توجه آن است كه گیاهان در قرن‌های پیش مورد مصرف دارویی بوده‌اند و اثرات درمانی آنها در طول سالیان متمادی تجزیه و به اثبات رسیده است، كشور ایران نیز از لحاظ جغرافیایی و آب و هوایی از موقعیت مناسبی برخوردار است و برخورداری از این عامل مهم باعث گردیده در بین گیاهان دارویی موجود در ایران كه رشد گونه‌های مختلف گیاهی در آن امكان پذیر باشد همچنین سابقه بسیار طولانی در كاربرد آنها توسط دانشمندان بزرگ و صاحب نام، از پیشروان استفاده از گیاهان در درمان بوده و نقش بسزایی در تكامل گیاه درمانی در طی قرون و اعصار ایفا نموده است.

گیاه اسفرزه با نام علمی Psylium ovata به منظور درمان یبوست و ضد التهاب دستگاه گوارشی به كار می‌رود. البته اثرات درمانی متعددی به غیر از موارد بالا از این گیاه كشف شده، از جمله این كاربرد‌ها می‌توان: كمك به كاهش كلسترول خون و همچنین كاهش قند خود در افراد دیابتی را نام برد. لذا با توجه به اثرات درمانی این گیاه، پذیرش بهتر بیماران و سهولت مصرف توسط بیماران و عدم وجود آن به صورت جوشان در بازار دارویی كشور، در این پایان‌نامه اقدام به تهیه فرمولاسیون گرانول جوشان پوسته دانه اسفرزه نمودیم. لازم به ذكر است اثر درمانی اسفرزه هم در دانه و هم در پوسته دانه آن موجود می‌باشد كه خاصیت معینی آن در پوسته دانه 5 برابر دانه اسفرزه می‌باشد.

👇محصولات تصادفی👇

کتاب زبان های جهان Katzner - ویرایش سوم مقاله موافقت نامه هاوانا طرح توجیهی تأسیس شرکت تولید نرم افزارهای کاربردی دانلود طرح توجیهی احداث باغ پسته شیپ فایل روستاهای استان کرمان