👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت مهندس برنامه‌ ريز نگهداري و تعميرات

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت مهندس برنامه‌ ريز نگهداري و تعميرات

مقدمه:

مهندس برنامه‌ ريز نگهداري و تعميرات مي‌تواند يا بصورت تمام وقت و يا بصورت قراردادي (از طريق يكي از مهندسان مشاور) با كارخانه همكاري نمايد. در هر حال او بايد قادر به انجام امور زير باشد:

1.استخراج برنامه‌هاي زمانبندي نگهداري از دفترچه‌هاي راهنماي ارائه شده توسط فروشنده جهت پايه‌گذاري برنامه‌هاي زمانبندي اصلي.

2.تهيه ساير اطلاعات فني لازم، جهت تكميل برنامه زمانبندي.

3. تعيين فعاليت‌هاي روزانه، هفتگي و ساير فعاليت‌هاي لازم جهت نگهداري و تعميرات ماشين، مبتني بر تجربيات شخصي و نيز براساس مطالعه ماشين و بررسي مشخصات و نقشه‌هاي فني مربوطه.

مهندسان برنامه‌ريز اغلب از مهندسان با سابقه كارخانه مي‌باشند كه به همين منظور نيز آموزش داده شده‌اند.

در اين بخش پيرامون روش‌هاي مناسب برنامه‌ريزي و مطالعه كار براي نگهداري و تعميرات بحث خواهد شد. به دنبال آن نيز راه‌هايي جهت بهبود شرايط و نگهداري و تعميرات پيشنهاد مي‌شود.

بهبود نگهداري و تعميرات

با توجه به بالا رفتن هزينه‌ها و لزوم افزايش بودجه ساليانه با يك نرخ منظم (10% يا بيشتر) مدير نگهداري و تعميرات بايد به فكر يافتن روش‌هاي مناسبتر انجام كار، برنامه‌ريزي دقيق‌تر، استفاده مؤثرتر از نيروي انساني و مواد باشد. از آنجا كه در ابتدا ممكن است با مبلغ پيشنهادي جهت تعيين بودجه آتي مخالفت شود، بهتر است اينگونه درخواست‌ها از سوي مديران رده پائين به بالاتر صورت پذيرد. زيرا در غير اين صورت ممكن است بودجه‌اي كه بدين منظور در نظر گرفته مي‌شود بصورت تخميني و بدون بررسي بوده و يا حداكثر در مقايسه با بودجه در نظر گرفته براي بهبود ساير بخش‌ها تعيين گردد. در ضمن مدير نگهداري و تعميرات مي‌تواند با استفاده از بودجه‌هاي جذب نشده و جابجائي آنها (از بودجه‌اي به بودجه ديگر) ”پروژه‌هاي بهبود“ متعددي را امتحان كند و به اين وسيله با كسب تجربه براي بودجه‌بندي آينده ارقام مناسبتري را درخواست نمايد.

👇محصولات تصادفی👇

آرایشگاه زنانه نظریه فطرت در قرآن طرح احداث نهالستان بررسی شايستگی مديران واحدهای توليد دانلود مقاله رنگ و تاثیر آن بر رفتار و ادراک انسان(درس روانشناسی محیط)